ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Motosiklet Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
Endurocular Fethiye’yi Fethetti
Türkiye Enduro Şampiyonası’nın dördüncü ayak yarışı, Fethiye’de yapıldı. Akdeniz Off-Road Park’taki yarışa Fethiyeliler büyük ilgi gösterdi.
Kenan İtalya’da 3. Oldu
Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası’nın İtalya yarışını üçüncü sırada tamamladı.
Konya, Drag Heyecanına Ev Sahipliği Yaptı
Türkiye Motodrag Şampiyonası 1. Ayak Yarışı Konya’da yapıldı. Altı ayrı kategoride eleme usulü ile koşulan adrenalini yüksek yarışlara 15 yaşındaki Hakkı Mert Yılmaz ve Doğan Kırbaş damgasını vurdu.
Kenan Sofuoğlu Hollanda’da Zirveye Yarıştı
Dünya Supersport Şampiyonası’nın 3. ayağında ikinci sırayı alan milli sporcu Kenan Sofuoğlu, genel klasmanda lider oldu.
Şakir Şenkalaycı, Katar’da 19. Oldu
Sealine Cross Country Rallisi’nin motosiklet sınıfında mücadele eden Şenkalaycı, Katar’ın başkenti Doha’daki çölde gerçekleştirilen 4,2 kilometrelik özel etapta 3,17’lik zamanıyla 19’uncu oldu.
Ata Nurcan Ameliyat Oldu
İtalya’da Süpermoto Avrupa Şampiyonası’nın S2 kategorisi ilk ayak yarışına katılan ve pisti yaya olarak geçme çalışan foto muharibine çarpan Türk motosikletçi Ata Nurcan başarılı bir ameliyat geçirdi.
Hollanda’da Hedef Podyum
Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, sakatlıkları nedeniyle sıkıntılı dönem geçirdiği Dünya Supersport Şampiyonası’nın Hollanda yarışında podyuma çıkmayı hedefliyor.
Türk Yarışçılar Avrupa Pistlerinde
Avrupa’da bu hafta sonu 6 Türk yarışçı pistlere çıkarak ülkemizi temsil edecek. Yamaha R6 Dunlop Kupası’nda Toprak Razgatlıoğlu ve Tolga Uprak, Alpe Adria Şampiyonası’nda da Yunus Erçelik, Ahmet Koçyiğit, Deniz Polat ve Bekir Cesur start çizgisinde olacak.
Bu kategorideki tüm haberler
29 Nisan 2012 Pazar
Konya, Drag Heyecanına Ev Sahipliği Yaptı

Türkiye Motodrag Şampiyonası 1. Ayak Yarışı Konya’da yapıldı. Altı ayrı kategoride eleme usulü ile koşulan adrenalini yüksek yarışlara 15 yaşındaki Hakkı Mert Yılmaz ve Doğan Kırbaş damgasını vurdu.

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun 2012 yarış takviminde yer alan Konya Saraçoğlu’ndaki drag pistinde organize edilen 402 metrelik Motodrag Şampiyonası’nın birinci ayağına yarışçılar büyük ilgi gösterdi. Toplam 54 yarışçının start aldığı Türkiye Motodrag Şampiyonası 600-750 cc Standart 1, 1000-1300 cc Standart 2, 600 cc Street 1, 750 cc Street 1, 1000-1300 cc Street 2, Süper Street 2 olmak üzere 6 kategoride yapıldı. Yağmur nedeniyle pistin güvensiz hale gelmesi nedeniyle Jüri Kurulu 125 CC ile Pro Street 2 sınıflarındaki yarışları bir sonraki ayağa erteledi. İki gün boyunca binlerce yarış severin heyecanla takip ettiği motodrag yarışlarına ilgi büyük olurken, organizasyon renkli ve heyecan dolu mücadelelere sahne oldu. Farklı kategorilerde, güçlü motorların ok gibi fırlaması ile izleyenlerin heyecanı da doruğa çıktı.
İlk yarış, Standart 1 600-750cc’lik motor yarışları ile başladı. Bu sınıfta 15 yaşındaki genç yarışçı Hakkı Mert Yılmaz birinci olurken, Burak Yıldırım ikinci ve Mustafa Köprübaşı’da üçüncü oldu. Standart 2 sınıfında birinciliği Aytun Bozkurt kazandı. Mustafa Başköylü ikinci sırayı, Halil Alpaslan’da üçüncü sırayı elde etti. Street 1 600 CC’de Ziyattin Göktepe ilk sıraya adını yazdırırken, ikincilik Bülent Yılmaz’a ve üçüncülük de Fırat Çalhan’a gitti. Street 1 750 CC sınıfında ise yarışlar büyük heyecana sahne oldu. 15 yaşındaki genç sporcu Kamil Kırbaş gösterdiği performansla tribünleri ayağa kaldırarak, birinciliği elde etti. Bu sınıfta Ahmet Yılmaz ikinci ve Şevket Eryılmaz ise üçüncü oldu. Street 2 sınıfında ise Çetin Hilal birinci, Mahmut Cesur ikinci ve Altan Danışman’da üçüncü sırayı elde etti. Süper Street 2 sınıfında Doğan Kırbaş ve Burhan Kırbaş kardeşler ilk iki sırayı elde ederek günü tamamladılar. Bu sınıfta Cengiz Şimşek de üçüncülüğü elde etti.


 

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı