ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Bedensel Engelliler Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
2012 IWBF Champions Cup Final Grubu Maçları İstanbul’da
Tekerlekli sandalye basketbolunun kulüpler seviyesinde Avrupa’daki en önemli organizasyonu olan 2012 IWBF Champions Cup Final Grubu maçları İstanbul’da yapılacak.
Ampute Milliler Arjantin’e Gitti
Ampute Milli Futbol Takımı, Arjantin’de 16-27 Ekim tarihlerinde yapılacak Dünya Şampiyonası için bu ülkeye gitti.
Engelli Yüzücülerden Büyük Başarı
Dünya Engelliler Yüzme Şampiyonası’nda altıncılık kazanarak Türkiye tarihinde bir ilke imza atan Beytulah Eroğlu ve Özlem Baykız, 2011’de yapılacak Avrupa Şampiyonası’nda birincilik ve 2012 Londra Olimpiyatları’nda dereceye girmeyi hedefliyor.
"Ampute" Kramponlar Saha Çıkıyor
Ampute Futbol Süper Lig’de 2010-2011 futbol sezonu, pazar günü yapılacak maçlarla başlayacak.
Türkiye Yüzme Şampiyonası Sona Erdi
Kahramanmaraş’ta düzenlenen Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası sona erdi.
Hayata 12’den Dönüş Yaptı
Uğradığı terör saldırısı sonucu tekerlekli sandalyeye mahkum olan milli okçu Hatice Bayar, bayanlarda Avrupa şampiyonu olan takımda yer alırken, bireyselde ise bronz madalya kazandı.
Bedensel Engelliler Federasyonu Hedef Büyüttü
Bedensel Engelli okçularımızın takım halinde Avrupa şampiyonu olması federasyon başkanı Mustafa Veysel Gülpınar’ı heyecanlandırdı. Gülpınar, ”Doğru çalışmanın sonuçlarını alıyoruz” dedi.
Beytullah Rekorunu Geliştirdi
Bedensel engelli yüzücü Beytullah Eroğlu, Dünya Engelliler Yüzme Şampiyonası’nda, 50 metre serbestte, 45.25’lik derecesiyle Türkiye rekoru kırdı.
Bu kategorideki tüm haberler
24 Eylül 2010 Cuma
"Ampute" Kramponlar Saha Çıkıyor

Ampute Futbol Süper Lig’de 2010-2011 futbol sezonu, pazar günü yapılacak maçlarla başlayacak.

Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ile Türkiye Futbol Federasyonu’nun ortaklaşa organize ettiği Ampute Futbol Süper Lig’de 12 takım mücadele edecek. Ligde birinci devre, 16 Ocak 2011 tarihinde yapılacak müsabakalarla tamamlanacak.

Sezon sonunda ise 2 takım bir alt lige düşecek.



Ligde 1. haftanın maç programı şöyle:
"Altay-Konya Engelliler Samsun Engellilergücü-Şahinbey Belediyesi
Samsun Bedensel Engelliler-Antalya Engelliler Gençlikspor
Ayyıldız Ampute-İstanbul Özürlüler
Malatya Bedensel Engelliler-Ankara Engelliler Gençlikspor
Karagücü-Kayseri Bedensel Engelliler."
 

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı