ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Bedensel Engelliler Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
2012 IWBF Champions Cup Final Grubu Maçları İstanbul’da
Tekerlekli sandalye basketbolunun kulüpler seviyesinde Avrupa’daki en önemli organizasyonu olan 2012 IWBF Champions Cup Final Grubu maçları İstanbul’da yapılacak.
Ampute Milliler Arjantin’e Gitti
Ampute Milli Futbol Takımı, Arjantin’de 16-27 Ekim tarihlerinde yapılacak Dünya Şampiyonası için bu ülkeye gitti.
Engelli Yüzücülerden Büyük Başarı
Dünya Engelliler Yüzme Şampiyonası’nda altıncılık kazanarak Türkiye tarihinde bir ilke imza atan Beytulah Eroğlu ve Özlem Baykız, 2011’de yapılacak Avrupa Şampiyonası’nda birincilik ve 2012 Londra Olimpiyatları’nda dereceye girmeyi hedefliyor.
"Ampute" Kramponlar Saha Çıkıyor
Ampute Futbol Süper Lig’de 2010-2011 futbol sezonu, pazar günü yapılacak maçlarla başlayacak.
Türkiye Yüzme Şampiyonası Sona Erdi
Kahramanmaraş’ta düzenlenen Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası sona erdi.
Hayata 12’den Dönüş Yaptı
Uğradığı terör saldırısı sonucu tekerlekli sandalyeye mahkum olan milli okçu Hatice Bayar, bayanlarda Avrupa şampiyonu olan takımda yer alırken, bireyselde ise bronz madalya kazandı.
Bedensel Engelliler Federasyonu Hedef Büyüttü
Bedensel Engelli okçularımızın takım halinde Avrupa şampiyonu olması federasyon başkanı Mustafa Veysel Gülpınar’ı heyecanlandırdı. Gülpınar, ”Doğru çalışmanın sonuçlarını alıyoruz” dedi.
Beytullah Rekorunu Geliştirdi
Bedensel engelli yüzücü Beytullah Eroğlu, Dünya Engelliler Yüzme Şampiyonası’nda, 50 metre serbestte, 45.25’lik derecesiyle Türkiye rekoru kırdı.
Bu kategorideki tüm haberler
22 Eylül 2010 Çarşamba
Türkiye Yüzme Şampiyonası Sona Erdi

Kahramanmaraş’ta düzenlenen Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası sona erdi.

Kahramanmaraş Belediyesi Engelliler Yüzme Havuzu’nda 2 gün süren yarışlarda, engelli sporcular 16 kategoride yarıştı. 11 ilden 76 sporcunun katıldığı şampiyona, ödül töreniyle sona erdi.
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hulusi Kalender, ödül töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye’de ilk kez bir engelliler yüzme şampiyonasının ’’engelliler için yapılmış’’ bir havuzda gerçekleştirildiğini belirtti.
Tesisin, engellilere önem verildiğinin bir göstergesi olduğunu kaydeden Kalender, ’’Bunun için çok mutluyuz. Burada ayrıca değişik illerde engelli şampiyonaları düzenlemek için büyük bir güç aldık’’ dedi. Kalender, Kahramanmaraş Belediyesi Engelliler Yüzme Havuzunun yapımında katkısı olanlara teşekkür etti.

Törende dereceye giren sporculara madalyaları verildi.

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı