ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Halter Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
Türkiye Halter Şampiyonası Sona Erdi
Antalya’da yapılan Kulüplerarası Büyükler Türkiye Halter Şampiyonası sona erdi. Serik Akdeniz Yükseliş Koleji Spor Salonu’nda tamamlanan şampiyonada, bayanlar 75 ve artı 75 kilo, erkekler 105 ve artı 105 kiloda müsabakalar yapıldı.
Avrupa Halter şampiyonası’nı Başarıyla Tamamladık
Avrupa Halter Şampiyonası’nda Türkiye, takım sıralamasında bayanlarda ikinci, erkeklerde ise üçüncü sırada yer aldı.
Futbol Hariç / Halter (Video)
Halter ve ”Futbol Hariç”
Sibel Şimşek’in Başarısı TRT’de
TRT Sibel Şimşek’in Altın Madalya kazanmasını son dakika olarak böyle duyurdu...
Halterde İlk Gün 6 Madalya
NTV Spor, Avrupa Halter Şampiyonası’nın ilk günündeki başarımızı böyle özetledi...
Şaziye, Avrupanın En İyisi
Romanya Bükreş’te sona eren 23 Yaş Altı ve Gençler Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil eden Milli takımlarımız toplamda elde ettikleri 21 madalya ile 4 kupa birden alarak Avrupa üçüncüsü oldu.

Halterciler Takım Şampiyonluğunu Hedefliyor
Kahramanmaraş’ta düzenlenecek Görme Engelliler Dünya Halter Şampiyonası’nda amaç takım halinde şampiyonluk.
Türkiye’nin Lokomotifi Halter
Antalya’daki Dünya Halter Şampiyonası’nda başarılı bir performans ortaya koyduklarını belirten Halter Federasyonu Başkanı Akkuş, ”Halter artık Türkiye’nin medar-i iftiharıdır” dedi.
Bu kategorideki tüm haberler
21 Eylül 2010 Salı
Turgay Demirel’e Tepki

Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel’in, verilen ödüllerle ilgili olarak sarf ettiği sözler halter camiasında tepkilere neden oldu.

Halter Federasyonu Asbaşkanı Zeki Türkeş, Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel’in konuşmalarından kendilerini küçümsediğini anladıklarını belirterek, "Seul Olimpiyatları’nda Naim Süleymanoğlu’nu kaç kişi izledi? Aynı yerde basketbolu kaç kişi izledi?" dedi.
Turgay Demirel’in kendileri hakkında ağır ithamlarda bulunduğunu belirten Türkeş, "Çok deneyimli bir federasyon başkanının böyle konuşması hoş değil, kınıyoruz. Başkanın, bu tür polemiklerden uzak olmasında fayda var" değerlendirmesini yaptı.

"Başarının En Önemli Kriteri; Olimpiyatlardır"
Halter Federasyonu Asbaşkanı Zeki Türkeş, sporda başarı kriterinin olimpiyatlarda alınan madalyalarla kıyaslandığını vurgulayarak, "Dünyanın en büyük organizasyonu olan olimpiyatlarda halterin başarısı ortadadır. Başarıda en büyük kriter olimpiyatlardır" şeklinde konuştu.

Ülkelerin başarısının olimpiyatlarda alınan madalyalarla ölçüldüğüne dikkati çeken Türkeş, "Başkan ağır ithamlarda bulunmuş. Basketbolun olimpiyatlardaki madalya durumu ortadadır. Olimpiyatların tarihi yaklaşınca, üzerimizde ağır bir yük hissediyoruz. Ülkelerin başarısı olimpiyatlarda ortaya çıkıyor. Biz federasyon olarak ’o bunu alsın, şu bunu alsın’ derdinde değiliz. Herkesin yeri başkadır. Bizi küçümsemesi yanlış. Herkes işine bakacak" diye konuştu.

Basketbolun dünya klasmanındaki yerine saygı duyduklarını ifade eden asbaşkan Türkeş, sözlerini şöyle tamamladı:
"Olimpiyatlardaki yerleri de belli. Olayı bu gözle görmek en mantıklısı. Çok deneyimli bir federasyon başkanının böyle konuşması hoş değil, kınıyoruz. Başkanın, bu tür polemiklerden uzak olmasında fayda var. Biz federasyon olarak verilen ödüllerle ilgili herhangi bir laf etmedik. Onların yaptığı organizasyonlarla, bizim yaptıklarımızın maliyetleri ortadadır. Soruyorum, olimpiyatlarda aldıkları birşey var mı? Organizasyonları kaç kişinin izlediği önemli değil. Seul Olimpiyatları’nda Naim Süleymanoğlu’nu kaç kişi izledi? Aynı yerde basketbolu kaç kişi izledi? Küçük bütçelerle birşeyler yapmaya çalışıyoruz. Özveriyle çalışan sporcularımız var."

Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, bir televizyonda katıldığı programda, haltercilerin elde ettiği başarılarla ilgili açıklamalarda bulunmuş ve camianın tepkisini çekmişti.

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı