ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Bedensel Engelliler Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
2012 IWBF Champions Cup Final Grubu Maçları İstanbul’da
Tekerlekli sandalye basketbolunun kulüpler seviyesinde Avrupa’daki en önemli organizasyonu olan 2012 IWBF Champions Cup Final Grubu maçları İstanbul’da yapılacak.
Ampute Milliler Arjantin’e Gitti
Ampute Milli Futbol Takımı, Arjantin’de 16-27 Ekim tarihlerinde yapılacak Dünya Şampiyonası için bu ülkeye gitti.
Engelli Yüzücülerden Büyük Başarı
Dünya Engelliler Yüzme Şampiyonası’nda altıncılık kazanarak Türkiye tarihinde bir ilke imza atan Beytulah Eroğlu ve Özlem Baykız, 2011’de yapılacak Avrupa Şampiyonası’nda birincilik ve 2012 Londra Olimpiyatları’nda dereceye girmeyi hedefliyor.
"Ampute" Kramponlar Saha Çıkıyor
Ampute Futbol Süper Lig’de 2010-2011 futbol sezonu, pazar günü yapılacak maçlarla başlayacak.
Türkiye Yüzme Şampiyonası Sona Erdi
Kahramanmaraş’ta düzenlenen Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası sona erdi.
Hayata 12’den Dönüş Yaptı
Uğradığı terör saldırısı sonucu tekerlekli sandalyeye mahkum olan milli okçu Hatice Bayar, bayanlarda Avrupa şampiyonu olan takımda yer alırken, bireyselde ise bronz madalya kazandı.
Bedensel Engelliler Federasyonu Hedef Büyüttü
Bedensel Engelli okçularımızın takım halinde Avrupa şampiyonu olması federasyon başkanı Mustafa Veysel Gülpınar’ı heyecanlandırdı. Gülpınar, ”Doğru çalışmanın sonuçlarını alıyoruz” dedi.
Beytullah Rekorunu Geliştirdi
Bedensel engelli yüzücü Beytullah Eroğlu, Dünya Engelliler Yüzme Şampiyonası’nda, 50 metre serbestte, 45.25’lik derecesiyle Türkiye rekoru kırdı.
Bu kategorideki tüm haberler
06 Ağustos 2010 Cuma
Yaylar Fransa’da Çekiliyor
Bedensel Engelliler Okçuluk Avrupa Şampiyonası 8-15 Ağustos tarihleri arasında Fransa’nın Vichy kentinde düzenlenecek. Türkiye şampiyonada 6 bayan, 7 erkek toplam 13 sporcuyla mücadele verecek.
Bedensel Engelliler Avrupa Okçuluk Şampiyonası Fransa’nın Vichy kentinde yapılacak. 8-15.Ağustos 2010 tarihleri arasında düzenlenecek olan Bedensel Engelliler Okçuluk Avrupa Şampiyonası’na 6 bayan,7 erkek toplamda 13 sporcu katılıyor. 2 antrenör,1 fizyoterapist ile katılacağımız Avrupa Şampiyona’sına katılacak milli takımın kafile başkanlığını Tunç Tonger yapacak.
Milli takım teknik direktörü Nejat Üstün’ün yanı sıra kafilede antrenör olarak İbrahim Yavuz yer aldı. Fransa’da yarışacak olan sporcularımız şu isimlerden oluşuyor: Hanife Öztürk,Hatice Bayar, Özlem Hacer Kalay, Zafer Korkmaz, Mustafa Ak, Oğuzhan Polat, Mustafa Demir, Erdoğan Aygan, Abdullah Şener, Doğan Hancı,Gülbin Su, Aliye Çaycı, Semray Taş Özer.
 

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı