ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Geleneksel Spor Dalları Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
Aba Güreşi Şampiyonası Sona Erdi
Hatay’da düzenlenen Yıldızlar ve Gençler Aba Güreşi Türkiye Şampiyonası sona erdi.
Aba Güreşi Hatay’da Yapılacak
Yıldızlar ve Gençler Aba Güreşi Türkiye Şampiyonası, 22-23 Mayıs’ta Hatay’da yapılacak.
”Atlı Cirit” İçin Dünya Açılımı
Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Asbaşkanı Gökşin Aksoy, atlı ciritin patentini alıp, dünyanın ilgisini bu spora çekmeyi hedeflediklerini söyledi.
Türk Dünyası Denizli’de Buluşacak
Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından düzenlenecek 1. Uluslararası Geleneksel Türk Spor Oyunları, 20 ülkeden 300 sporcunun katılımıyla Denizli’de yapılacak.
Geleneksel Spor Dalları Federasyonu’na Tesis Tahsisi
Erzurum’da, Atlı Cirit Sahası’nın kullanımı 10 yıllığına Geleneksel Spor Dalları Federasyonu’na devredildi.
Kuşak Güreşi’nde Şampiyon MAGES
Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu’nun 4-6 Aralık 2009 tarihlerinde Antalya Kemer’de düzenlediği Türkiye Kuşak Güreşi Şampiyonası’na katılan Manisa Görme Engelliler Spor Kulübü(MAGES) takım halinde Türkiye Şampiyonluğa ulaştı.
Geleneksel Spor Dalları’na Kütahya’da Tesis Tahsis Edildi
Kütahya Belediyesinin 40 bin metre karelik alan üzerine kurulu Kütahya Atlı Spor Tesisleri imzalan bir protokol ile Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu’na devredildi.
ATLI CİRİT’TE ŞAMPİYON, AKINCILAR SPOR KULÜBÜ
2009 Yılı Atli Cirit Türkiye Şampiyonası tamamlanırken, Erzurum’dan Akıncılar Atlı Cirit Spor Kulübü Türkiye Şampiyonu oldu.
Bu kategorideki tüm haberler
16 Mart 2010 Salı
”Atlı Cirit” İçin Dünya Açılımı

Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Asbaşkanı Gökşin Aksoy, atlı ciritin patentini alıp, dünyanın ilgisini bu spora çekmeyi hedeflediklerini söyledi. Federasyonun daha aktif bir kimliğe büründüğünü ve bütçesini arttırmak için farklı projeler geliştirildiğini dile getiren Gökşin Aksoy, "Federasyonumuza bağlı spor dallarından atlı ciritin patentini almayı ve tüm dünyada tanıtmayı hedefliyoruz. Bu amaçla ilk etapta Türk kökenli insanların yoğun olarak yaşadığı 4 ülke belirledik ve o ülkelere antrenör göndererek, atlı cirit konusunda eğitimlere başladık. Macaristan, Polonya, Moldova ve İran’da atlı ciritin yaygınlaşması için ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Öncelikle Macaristan’a gönderdiğimiz antrenör, başkent Budapeşte, Kısujszallas ve Pecs kentlerinde birer haftadan toplam 21 gün eğitim verdi. Nisan ayı içerisinde Moldova, Polonya ve İran’dan sporcular ülkemize gelecek. Bu 3 ülkeden gelecek sporcuları Kütahya’daki Atlı Spor Kulübü tesislerinde atlı cirit eğitimine alacağız. Böylece Türkiye’nin ata sporlarından birini dünyaya yayma ve tanıtma konusunda önemli bir adım atmış olacağız. İngiltere’nin polosu, Japonya’nın sumosu varsa, Türkiye’nin de atlı ciriti var ve bunu dünya tanıyacak" ifadelerini kullandı.
Gökşin Aksoy, Dünya Geleneksel Sporlar Federasyonu’nu oluşturmayı hedeflediklerini de dile getirirken, "Bütün bu çalışmalarımızın temelinde, merkezi Ankara’da olacak Dünya Geleneksel Sporlar Federasyonu’nu yakın gelecekte kurma düşüncesi yatıyor. Bu amaçla bir dizi çalışmalarımız var. 2011 yılında Erzurum’da yapılacak Üniversite Kış Oyunları’nın resmi programında yer aldık. Oyunların açılışında atlı cirit, kızak, atlı kızak branşlarında gösteri yapacağız. Bu bizim dünyaya tanıtımımıza büyük katkı sağlayacak" dedi.

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı