ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Geleneksel Spor Dalları Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
Aba Güreşi Şampiyonası Sona Erdi
Hatay’da düzenlenen Yıldızlar ve Gençler Aba Güreşi Türkiye Şampiyonası sona erdi.
Aba Güreşi Hatay’da Yapılacak
Yıldızlar ve Gençler Aba Güreşi Türkiye Şampiyonası, 22-23 Mayıs’ta Hatay’da yapılacak.
”Atlı Cirit” İçin Dünya Açılımı
Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Asbaşkanı Gökşin Aksoy, atlı ciritin patentini alıp, dünyanın ilgisini bu spora çekmeyi hedeflediklerini söyledi.
Türk Dünyası Denizli’de Buluşacak
Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından düzenlenecek 1. Uluslararası Geleneksel Türk Spor Oyunları, 20 ülkeden 300 sporcunun katılımıyla Denizli’de yapılacak.
Geleneksel Spor Dalları Federasyonu’na Tesis Tahsisi
Erzurum’da, Atlı Cirit Sahası’nın kullanımı 10 yıllığına Geleneksel Spor Dalları Federasyonu’na devredildi.
Kuşak Güreşi’nde Şampiyon MAGES
Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu’nun 4-6 Aralık 2009 tarihlerinde Antalya Kemer’de düzenlediği Türkiye Kuşak Güreşi Şampiyonası’na katılan Manisa Görme Engelliler Spor Kulübü(MAGES) takım halinde Türkiye Şampiyonluğa ulaştı.
Geleneksel Spor Dalları’na Kütahya’da Tesis Tahsis Edildi
Kütahya Belediyesinin 40 bin metre karelik alan üzerine kurulu Kütahya Atlı Spor Tesisleri imzalan bir protokol ile Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu’na devredildi.
ATLI CİRİT’TE ŞAMPİYON, AKINCILAR SPOR KULÜBÜ
2009 Yılı Atli Cirit Türkiye Şampiyonası tamamlanırken, Erzurum’dan Akıncılar Atlı Cirit Spor Kulübü Türkiye Şampiyonu oldu.
Bu kategorideki tüm haberler
18 Aralık 2009 Cuma
Geleneksel Spor Dalları Federasyonu’na Tesis Tahsisi

Erzurum’da, Atlı Cirit Sahası’nın kullanımı 10 yıllığına Geleneksel Spor Dalları Federasyonu’na devredildi. Protokolün imza töreni Erzurum Valiliği’nde yapıldı. Törene Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintımar ile Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkanı Fatih İstanbulluoğlu katıldı. Törende konuşan Vali Sebahattin Öztürk, atlı ciritin Türk tarihindeki önemine dikkat çekerken, “Cirit ülkemiz için özellikle de bölgemiz için önemli bir spor dalı. Elimizden geldiğince geleneksel spor dallarımıza katkı sağlamaya çalışıyoruz” dedi. Federasyon Başkanı İstanbulluoğlu ise cirit sahasının 10 yıllık kullanım hakkını almanın sevincini yaşadıklarını dile getirirken, “Federasyon olarak imkanlarımız belli. Gençlik Spor Genel Müdürlüğümüze ait tesisimizi il müdürlüğümüzle birlikte daha güzel bir hale getireceğimize inanıyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından protokol Vali Öztürk ve Federasyon Başkanı İstanbulluoğlu tarafından imzalandı.

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı