ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Muay Thai Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
Üniversiteler Muay Thai Türkiye Şampiyonası Başlıyor
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu 2012 Faaliyet programı ile Türkiye Muaythai Federasyonu 2012 planında yer alan Muaythai Üniversiteler Türkiye Şampiyonası 2-6 Mayıs 2012 tarihlerinde Aydın-Kuşadası’nda Uğur İnan Spor salonunda yapılacak.
Avrupa Muay Thai Şampiyonası Tamamlandı
7. Avrupa Muay Thai Şampiyonası ve 12. Avrupa Kupası sona erdi. Türkiye Avrupa Kupası’nda birinci, Avrupa Şampiyonası’nda ise dördüncü sırayı aldı.
Muay Thai Şampiyonası Başladı
Türkiye ve Avrupa Muay Thai federasyonları tarafından düzenlenen şampiyona ve 12. Avrupa Kupası karşılaşmalarının eleme müsabakaları, Antalya Dilek Sabancı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Avrupa Muay Thai Şampiyonası Antalya’da Başladı
7. Avrupa Muay Thai Şampiyonası ve 12. Avrupa Kupası Antalya’da düzenlenen ve 33 ülkeden 450 sporcunun katıldığı şampiyona, açılış seremonisi ile başladı.

Muay Thai, Futbolun Peşinde
Türkiye Muay-Thai Federasyonu Başkanı Halil Durna, Muay-Thai spor dalının, Türkiye’de futboldan sonra en çok ilgi gören spor dalı olduğunu söyledi.
Muay Thai Süper Lig Finalleri Başladı
Muay Thai Federasyonunun faaliyet programında yer alan ’’Türkiye Muay-Thai Süper Lig Finalleri 8. Ayağı’’ Antakya’da başladı.
Muay Thai Süper Ligi’nde 7. Ayak Maçları Başlıyor
Türkiye Muay Thai Federasyonu 2010 faaliyet programında yer alan Gençler - Büyükler Bay ve Bayan Muay Thai Süper Ligi 7. ayak maçlarının programı açıklandı.
Adıyaman’da Muay Thai Şampiyonası Tamamlandı
Adıyaman’ın Besni ilçesinde, Muay Thai Federasyonunca düzenlenen ’’Yıldızlar ve Minikler Türkiye Muay Thai Şampiyonası’’ sona erdi.
Bu kategorideki tüm haberler
10 Aralık 2009 Perşembe
Muay Thai’ye Türkiye Damgası

Türkiye Muay Thai Federasyonu katıldığı sınır ötesi organizasyonlarda Türkiye’yi başarıyla temsil etti. Ay-yıldızlı sporcular, Tayland’da yapılan Dünya Muay Thai Şampiyonası’nı 13, Avrupa Şampiyonası’nı ise 23 madalyayla kapattı. Muay Thai Federasyonu sporcuları, 27 Kasım-5 Aralık 2009 tarihleri arasında yapılan Dünya Şampiyonası’nda 6 Altın, 1 gümüş ve 6 madalya aldılar. Organizasyonda Gizem İslam, Sibel Akhan ve Güzlihar Kara Genç Bayanlarda, Orhan Erden, Vedat Uruç ve Gökhan Kılıç da Genç Erkekler kategorisinde altın madalya kazandı. Şampiyonada Demokan Bostan Genç Erkeklerde gümüş madalya kazanırken, Musa Uysal, Çağdaş Yıkılmaz, Uğur Murat Kılıç, Ramazan Çiçek ve Mahmut Erden de Büyük Erkekler de bronz madalya aldı. Aynı organizasyonda Emine Duyar da büyük bayanlarda Türkiye’ye bronz madalya kazandırdı.
Yıl içerisinde 15-22 Mayıs 2009 tarihleri arasında Letonya’nın Liepaja kentinde düzenlenen Avrupa Şampiyonası da Türk sporcuların başarılı sonuçlarına ev sahipliği yaptı. Organizasyonda Gülden Mercan Büyük Bayanlarda, Abdülhamit Erol ve Volkan Başak’ta Genç Erkeklerde 1.’lik kürsüsüne çıktı. Avrupa Şampiyonasında Büyük Erkeklerde Hüseyin Dündar, Ramazan Çiçek, Recayi Çelik, Büyük Bayanlarda ise Tuğba Un, Ayşegül Behlivan ve Gözde Bayergi, Genç Erkeklerde ise Vedat Uruç, Orhan Erden ile Ali Bektaş Avrupa 2.’si oldular. Avrupa Şampiyonası’nda Cindi Çelik, Murat Antepli, Tevfik Serhat Şener ve Mehmet Özer Büyük Erkekler kategorisinde, Elif Sarı ile Yeliz Fındık da Büyük Bayanlarda bronz madalya aldı. Genç Erkeklerde ise Gökhan Kılıç, Vedat İdiz, Fırat Özbek, Yasin Pamay ve Muhammed Atille de bronz  madalya ile Türkiye’ye derece kazandıran isimler oldular.
Türkiye Muay Thai Federasyonu Başkanı Halil Durna, 2009 yılını büyük başarılarla kapattıklarını belirtirken, Türkiye’yi Uluslar arası organizasyonlarda başarıyla temsil ettiklerini ifade etti. Durna, Muay Thai’de yeni yeteneklerin çıkarılması için alt yapıya büyük önem verdiklerini vurgularken, “2009 yılında elde edilen başarılar dolayısıyla sporcularımızı, antrenörlerimizi ve tüm camiamıza teşekkür ediyoruz. 2010 yılının daha başarılı bir şekilde geçmesini diliyorum” dedi.

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı